Dzięki modyfikacji “bike” możemy poruszać się rowerami, które osiągają prędkość około 25 km/h. To idealny mod dla tych, którzy chcą dotrzeć do miejsc położonych daleko na planszy. Na szczęście instalacja i korzystanie z tej modyfikacji nie są trudne.

Jak zainstalować modyfikację “bike”? (po zainstalowaniu gry Minetest)

  1. Wchodzimy na stronę modyfikacji: tutaj
  2. Klikamy na zielony przycisk “Pobierz” po prawej stronie ekranu.
  1. Instaluje nam się folder zip. Żeby wyodrębnić wszystkie pliki zip należy kliknąć 2 razy na folder zip. Wtedy rozpakowana zawartość pojawi się w nowym folderze “bike”.
  1. Jednocześnie przyciskając klawisz “Control” klikamy na ikonę “Minetest”. Wybieramy “Pokaż zawartość”. Szukamy folderu “mods” (content->resources->game->devtest->mods). Wkładamy folder “bike” do środka.
  1. W menu gry przechodzimy do zakładki zawartość. Klikamy w “Przeglądaj zawartość online”. Wyszukujemy “bike”. Klikamy na zielony przycisk z ikoną plusa. Następnie wracamy do menu głównego.
  1. Wybieramy świat, w którym będziemy grać. Klikamy na niego tak, żeby zaznaczył się na zielono.
  1. Klikamy na przycisk “Wybierz mody” i zaznaczamy “bike”.
  1. Rozpoczynamy grę. Teraz możemy cieszyć się nowym środkiem transportu dostępnym w grze. Żeby wsiąść na rower należy kliknąć 2 palcami na launchpad, a żeby z niego zsiąść nacisnąć klawisz “shift”.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.