Witam! Dzisiaj przedstawię wam jak krok po kroku zbudować wasz pierwszy domek w grze Minetest. Zaczynamy od otworzenia naszej gry i utworzenia nowego świata. Kiedy już wejdziemy na nasz utworzony świat zaczynamy od zebrania dużej ilości drewna, bo będzie nam ono potrzebne do zbudowania domku.

Kiedy zbierzemy już wystarczającą ilość drewna wchodzimy w nasz ekwipunek i zamieniamy drewno na deski aby móc z nich zbudować domek.

Budowę domku zaczynamy od zbudowania kwadratu (na początek wystarczy 5×5) i dobudowania 2 bloków wzwyż. Potem dodajemy jeszcze dach (na wysokości 4 bloku) i tutaj według preferencji albo całkowicie płaski albo możemy usunąć obrzeża i będzie lepiej wyglądał.

Następnie z desek i patyków (patyki tworzymy z desek) robimy kilof i wykopujemy 8 bloków kamienia oraz jeden węgiel. Ze zdobytych materiałów tworzymy piecyk (w ekwipunku umieszczamy 8 bloków kamienia na krawędziach pola do tworzenia przedmiotów) i pochodnie (w ekwipunku, w polu do tworzenia przedmiotów umieszczamy jeden węgiel a pod spodem jeden patyk).

Ustawiamy piecyk i pochodnie w środku domku według preferencji (poniżej przedstawiam przykładowe ustawienie).

I tada twój pierwszy domek w Minetest zbudowany. W dalszych etapach gry możesz go powiększać, modernizować, dodawać dodatki i wiele innych, ale taki domek jak ten jest dobry i wystarczający na początek twojej przygody w Minetest.

Mam nadzieję, że ten artykuł przydał ci się w budowie twojego domku. Teraz możesz odkrywać kolejne przygody w tej fantastycznej grze. Powodzenia!

Kategorie: Samouczki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.